Bina güçlendirme işlemi profesyonel olarak yapılması gereken bir süreçler bütünüdür. Çünkü yapılan işlem zaten zayıf ve risk içeren binalar üzerinde yapıldığı ve işlemin sonuçlarının direk olarak insanlar üzerinde etkisi bulunduğu için çok hassas davranılması ve alanında uzman, profesyonel bir hizmet sağlayıcıdan alınması gerekmektedir.

Sektörde birçok farklı kişi ve kurum üzerinden bu gibi hizmetler verilmektedir. Ancak her hizmet sağlayan bu konuda gerçekten başarılı ya da hizmet bedeline eşdeğer kalitede bir hizmet sunup sunmadığı dikkatli incelenmelidir. Çünkü her kurumun hizmet verme misyonu ve daha önceki yapmış olduğu bina güçlendirme hizmet geçmişi farklıdır.

Bizler Pars Bina Güçlendirme olarak siz değerli halkımıza profesyonel bir süreç eşliğinde bina güçlendirme hizmetleri sağlayan bir kurumuz. Sizlere İstanbul ilinin Avrupa ve Asya yakası olmak üzere her iki yakasında da bu güçlendirme hizmetlerini vermekteyiz.

Sizlere bu hizmetlerimizi tam 35 yıllık bir inşaat sektöründeki hizmet geçmişimiz ve tecrübeli hizmetlerimiz ile sağlamaktayız. Bugüne kadar birçok 500 yapının üzerinde yapıya bina onarım ve güçlendirme hizmetleri uygulamış bulunmaktayız.

Sadece işletmemizin bulunduğu İstanbul ilinde değil, Türkiye genelinde diğer illerde de bu hizmetleri sizlere ulaştırmaktayız. Ayrıca yurt dışında da 40’ın üzerinde yapının bina güçlendirme hizmetlerini uygulamış global bazda bir tecrübenin getirmiş olduğu artılar ile sizler için gerekli olan bina güçlendirme hizmetlerini vermekteyiz. Eğer sizlerde bu konuda profesyonel bir hizmete gereksinim duyarsanız gönül rahatlığı ile bizleri tercih edebilirsiniz.

Profesyonel Bina Güçlendirme Hizmeti İşleyiş Sürecimiz

Ülkemiz şartlarında bina güçlendirme işlemleri büyük ehemmiyet gerektirmesinden dolayı gerekli yönetmelikleri yerine getiren resmiyette bu işi yapmak için yeterli düzeyde profesyonelliği elde etmiş olan kurumlarca gerçekleştirilmelidir.

Bizler Pars Bina Güçlendirme olarak tüm bu özellikleri içermekte ve sizlere bu doğrultuda gerekli olan hizmet sürecini ilerletmekteyiz. Bizlerle irtibat kurduktan sonra gerekli olan bilgileri sizlerden almakta hızlı bir şekilde bu bina güçlendirme işlemi sürecini başlatmaktayız.

Öncelikle binanın yapısı ve zayıflık düzeyi hakkında gerekli verileri elde etmek adına analizler gerçekleştirmekteyiz. Bu işlem sürecinde kolonların yapısı, direnç durumu, kolon içerisinde ve bina gövdesinde yer alan demirlerin oksitlenme ve çürüme durumu, beton yapının özelliğini yitirmesi, ilk inşa sırasında yeterli düzeyde ve kaliteli malzeme kullanılıp kullanılmadığı gibi noktalarda bu analizleri yapmaktayız.

Analiz sürecinin sona ermesi ardından Pars Bina Güçlendirme olarak bünyemizde yer alan profesyonel çalışanlarımızca sonuçları değerlendirmekte, binanızın yapısına göre uygun bina güçlendirme modelini belirlemekteyiz.

Model seçimi sonrasında gerekli olan ekipman ve malzemeler eşliğinde planlamaya uygun olarak süreci ilerletmekte ve sizlerin yaşam alanlarınızı daha güvenli bir hale getirmekteyiz. Sizlerin de bu konuda eğer profesyonel bir desteğe gereksiniminiz var ise bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Neden Bina Güçlendirme Hizmetine Gereksinim Duyulmaktadır?

Bizler Pars Bina Güçlendirme olarak siz değerli halkımıza profesyonel bir şekilde bina güçlendirme ve onarım hizmetleri sunmaktayız. Peki, bu hizmetlere neden gereksinim duyulmakta.

Burada birçok etken bir araya gelmekte ve bu gereksinimi doğurmaktadır. Öncelikle binaların yapısal zayıflamalarındaki etkenlerin başında binaların yapım esnasında doğru ürünler ve malzemeler, yeterli ürün ve malzemeler kullanılmaması etkili bir kriterdir.

Daha çok kar etmek amacı ile hizmet veren kurumlarda bu durumlarla çok sık karşılaşılmaktadır. İşte bu durumun yaşanmaması için güvenilir hizmet sağlayıcılarının seçilmesi büyük öneme sahiptir. Bir diğer nedenimiz ise bulunmuş olduğumuz coğrafyanın çok eski dönemlerden buyana yerleşim yeri olarak kullanılması ve köklü bir yapı geçmişi bulunması nedeni ile eski ve yıpranmış yapılara çok sık rastlanılmaktadır.

Bu yapılar içinde can güvenliğinin arttırılması adına bu bina güçlendirme işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

Bunun dışında da bulunmuş olduğumuz zemin yapısının kırılgan, deprem riski içeren fay hatları üzerinde yer alan bir yapıya sahip olması da etkilidir.

İşte tüm bu nedenler doğrultusunda kaliteli bir hizmet almak ve yaşam alanlarınızın yönetmelik şartlarına uygun, maksimum koruma düzeyini bizlere sunan bir yapıya sahip olması önemlidir. Pars Bina Güçlendirme olarak sizlere vermiş olduğumuz bu profesyonel hizmetleri değerlendirebilir ve bizlerden gerekli olan hizmet taleplerinizi ileterek hizmet alabilirsiniz.

Bina Güçlendirme İşlemlerinde Neden Bizleri Tercih Etmelisiniz?

Bizler Pars Bina Güçlendirme olarak yaptığımız işi severek ve isteyerek yapmakta, sizlere en kaliteli ve verimli sonuçları verecek olan hizmeti ulaştırmaktayız.

Sürecimizi planlı ve programlı olarak ilerletmekte ve olası aksaklıklara karşı hazırlıklı olmaktayız. Kurumsal bir yapımızın bulunması ve güçlü kurum bünyemiz sayesinde daha geniş kapsamlı hizmetleri sizlere ulaştırabilmekte, verdiğimiz hizmetlerimizde modern ve daha kaliteli yöntemlerden yararlanarak bu hizmetleri sizlere ulaştırabilmekteyiz.

Yapmış olduğumuz bu bina güçlendirme işleminde yönetmelik kurallarına uymakta ve gerekli olan şartların daha üstünde bir güvenlik düzeyini sizlere sunmaktayız. İşte bu nedenlerden ötürü sizlerde evleriniz, binanızın daha güçlü bir yapıysa sahip olmasını istiyorsanız bu konuda bizleri tercih edebilirsiniz.

Ayrıca vermiş olduğumuz hizmetlerimizde müşteri memnuniyeti odaklı bir misyon felsefesi ile çalışarak sizlere en uygun ve kaliteli hizmeti ulaştırmaktayız.

Sektörde bizim vermiş olduğumuz hizmet kalitesi ile hizmet veren bir kurumda, bu fiyatlar ile gerekli olan hizmeti bulamazsanız.  Ancak bizler sizlere bu gerekli olan süreci aktarmaktayız. Pars Bina Güçlendirme olarak gönül rahatlığı ile bizleri tercih edebilirsiniz.