Bina güçlendirme, zamanında inşa edilmiş yapıların bir süre sonra deprem, rüzgar veya herhangi başka bir sebepten dolayı zarar görmesini önlemek amacıyla gerçekleştirilen çalışmalardır.

Binaların zarar görmesi ile can ve mal kayıpları yaşanır. Eskiden pek önemsenmese de artık günümüz şartlarında yapıların güçlendirilmesine ihtiyaç vardır.

İnsanlar bu konuda bilinçlenmekte, ev ve iş yerlerinin daha sağlam yapıya sahip olması için güçlendirme çalışmalarından faydalanmaktadır.

Ülkemizde, sağlam zemin üzerine kurulmamış ve inşaatı sağlam yapılmamış pek çok bina bulunmaktadır. İşçiliğin kötü olması, inşaatta kullanılan malzemelerin kötü olması, inşaatta eksik malzeme kullanılması gibi sorunlar nedeniyle binaların kalitesi ve dayanıklılığı düşmekte, ömrü kısalmaktadır.

Bu gibi durumlarda profesyonel ekipler tarafından uygulanacak olan bina güçlendirme işlemleri sayesinde binalarınızın sağlamlığını arttırmalısınız.

Bina Güçlendirme İşlemleri Nasıl Uygulanır?

Bina güçlendirme çalışmaları için öncelikle doğru bir ekip tercih edilmelidir. Çalışmaların uygulanacağı bina için sağlıklı bir değerlendirilme yapılmalıdır.

Bina Güçlendirme

Bu değerlendirme kapsamında binanın hasar oranı, hasar yenileme işlemlerinde yenileme ve sağlamlaştırılacak alanın belirlenmesi, bu alan için nasıl bir uygulama yapılması gerektiği, uygulamada hangi malzemelere ihtiyaç duyulduğu belirlenmelidir.

Sizler, bu alanda çalışmalarınızı gerçekleştirebilmeniz için alanında profesyonel bir ekiple çalışmalısınız. Deneyim sahibi olmayan, işini layıkıyla yapmayan bir ekip sizi maddi ve manevi zarara uğratabilir, binanız kısa sürede hasar görebilir. Beton binaların güçlendirilmesinde üç farklı malzeme kullanılır. Bunlar;

  • Karbon elyaf
  • Beton
  • Çelik

Peki, güçlendirme ile neler vaat edilmektedir? Uygulanan işlemler ile bina ömrü uzatılmış olur. Aynı zamanda binanın dayanıklılığı arttırıldığı için olası can ve mal kaybı önlenmiş olur.

Bina Güçlendirme İşlemlerini Kimler Gerçekleştirir?

Bina güçlendirme işlemlerini ülkemizde gerçekleştiren birçok firma bulunmaktadır. Fakat önemli olan bu firmalar arasında doğru ve güvenilir çalışmalar gerçekleştiren firmayı bulmaktır. Peki, sizin için güvenilir, doğru ve kaliteli güçlendirme çalışmaları yapan firmayı nasıl tercih edebilirsiniz?

Öncelikle iyi bir araştırma yapmanız gerekir. Tercih edeceğiniz firma, sektörde uzun yıllar çalışmalar gerçekleştirmiş ve tecrübe edinmiş olmalıdır.

Pars Bina Güçlendirme, sektörde uzun yıllar çalışmalarını gerçekleştirmiştir. Pars Bina Güçlendirme uzun yıllar bu sektörde ilerlettiği çalışmalar sayesinde bilgi ve birikimlerini geliştiren ekibimizle binalarınızın ihtiyacı olan güçlendirme çalışmalarımızı eksiksiz olarak yapıyoruz.

Bina Güçlendirme Çalışması

Kullandığımız malzemelerimizle, kaliteli işçiliğimizle ve işimizi eksiksiz yapmamız sayesinde binalarınız için gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızı eksiksiz gerçekleştiriyoruz.

Müşterilerimizin can ve mal güvenliğini korumak adına çalışmalarımızı gerçekleştirirken bazı konuları ön planda tutuyoruz.

Yapı Güçlendirme

  • Ekibimizle disiplin içerisinde çalışmalar gerçekleştiriyoruz.
  • İşimizi eksiksiz ve kusursuz olarak yapıyoruz, işimizin her zaman arkasında duruyoruz.
  • Kalitemizden ödün vermeden çalışmalar gerçekleştiriyoruz.
  • Sektördeki çoğu firmaya göre uygun fiyatlarla çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Sizler de binalarınızı güçlendirmek, bina ömrünü uzatmak ve dayanıklılığını arttırmak istiyorsanız firmamız Pars Bina Güçlendirme ile çalışmalarınızı gerçekleştirerek can ve mal güvenliğini kontrol altına alabilirsiniz.

Bina güçlendirme ile alakalı her türlü soru ve sorunlarınız için çekinmeden 0537.785.81.60 numaları telefondan bize ulaşa bilirsiniz.