Öncelikle şu bilinmelidir ki yapılan bina güçlendirme işlemi insan hayatını direk etkileyen bir işlem süreci olduğu için alanında profesyonel olarak hizmet veren kişi ve kurumlarca sağlanmalıdır. Bu sayede yapılan bina güçlendirme en sağlıklı ve en güvenli şekilde ortaya konacaktır.

Herkesin daha hızlı bilgi alma isteğini makul karşılayarak uzmanından hemen bilgi almak için  : 0537.785.81.60 0216 375 34 34 numaralı telefonlardan uzmanlarımızla görebilirsiniz.

 

Bina Güçlendirme Nasıl Olur

Bizler Pars Bina Güçlendirme olarak inşaat ve bina destek onarım işlemleri konusunda 35 yıllık hizmet tecrübemiz ile sizlere gerekli yardımlarda bulunmaktayız. Sadece yurtiçi değil yurtdışında da sizlere vermiş olduğumuz hizmetler neticesinde gerekli olan profesyonelliği pekiştirmiş, sizlere en kaliteli ve ne güvenli bina güçlendirme işlemlerini vermekteyiz.

Bina güçlendirme işlemi belirli bir prosedür ve plan çerçevesinde yapılmalıdır. Bizlerde bu plan ve prosedürü ayarlamakta ve ona göre bir süreç işleyişi ile sizlere bu konuda profesyonel hizmetler vermekteyiz. Yapmış olduğumuz hizmetlerimizde binaların depreme karşı çok daha dayanıklı ve kusursuz bir yapı haline getirmek adına sizlere bu güçlendirme işlemlerini uygulamaktayız.

Sizlere bina güçlendirme işlemi yaparken binada yer alan zemin etüdü, deprem analiz raporu ve gerekli analizlerle ortaya konulan yapım işlemi esnasında kullanılan kimyasallar ve diğer malzeme karışımlarını belirlemekte, daha sonrasında da gerekli olan planlamaları yaparak güçlendirme işlemi sürecini başlatmaktayız.

Bina güçlendirme işleminde birçok farklı yöntem ve metot olmasından dolayı analiz rapor sonuçlarına göre bir değerlendirme yapmakta, bu bağlamda gerekli olan iyileştirme ve güçlendirme işlemlerini uygulamaktayız.

Bina Güçlendirme İşlem Uygulama Başlangıç Sürecimiz

Öncelikle Pars Bina Güçlendirme olarak sizlere İstanbul ilinde vermiş olduğumuz bu güçlendirme sürecinde bizlerle iletişime geçerek bizlerden profesyonel bir bine güçlendirme işlemi hizmet süreci talep edebilirsiniz. Bizler sizlere hızlı ve güvenilir hizmetler vermek adına gerekli olan süreci başlatmakta, sizlere en iyi kalitede, profesyonel hizmetler ulaştırmaktayız.

Öncelikle bina güçlendirme işlemi için riskli yapı tespiti tutanağı ve değerlendirmesi yaptırılmalıdır. Sonuca 15 günlük bir süreçte herhangi bir itiraz gelmez ise binayı riskli gurup statüsünde değerlendirilmekte, eğer itiraz gelir ise statik ve teknik heyet tarafından binayı tekrar inceleterek sonuç netleştirilmektedir.

Sonrasında binanızın yasalar ve devlet statüsünde riskli bir bina yapısı niteliği kazanması bu binanın güçlendirilme işlemine ihtiyaç duyduğunu göstermektedir. İşte bizlere Pars Bina Güçlendirme olarak sizlere bu konuda profesyonel hizmetler vermekte ve sağlıklı bir güçlendirme işlemi sürecini sizlere aktarmaktayız.

Bina Güçlendirme İşlemlerimizde Kullandığımız Teknikler?

Kurum olarak bina güçlendirme işlemlerinde sizlere gerekli olan profesyonel hizmetleri aktarabilmek adına birçok farklı yöntem kullanımı ile sizlere bu konuda hizmetler vermekteyiz. İstanbul ili sınırları içerisinde resmi olarak riskli bina niteliği taşıyan binalara güçlendirme ve mantolama işlemleri uygulamaktayız. Bu süreçte farklı metotlardan yararlanarak sizlere kaliteli bir süreci sunmaktayız. Kullandığımız güçlendirme işlemlerini sıralarsak;

Betonarme Güçlendirme:

Sektörde de en çok kullanılan bina güçlendirme yöntemlerinin başında yer almaktadır. Aslında çok eski dönemlerden buyana uygulanan bir işlem türüdür. Ancak bu yöntem de var olan beton yapı üzerine yeni bir kat ve mantolama yapıldığı için binanın ağırlık düzeyi artmakta, fiziksel olarak daha ağır ve dengesiz bir yapı inşası ortaya çıkmaktadır. Genel olarak sizlere vermiş olduğumuz bina güçlendirme işlemleri esnasında kolon ve kirişlerin desteklenmesinde kullanılan bir yöntemdir. Eğer sizlere vermiş olduğumuz hizmet sürecinde de gerekli olur ise bu yöntemden faydalanmaktayız.

Karbon Lifi Güçlendirme:

İstanbul gibi köklü ve çok eski bir yerleşim yeri olan kent olması nedeni ile çok fazla sayıda eski ve yaşlı binalar bulunmaktadır. Binada var olan yapı ve temellere ek bir güçlendirme takviyesi olarak uygulanır. Genel olarak yılların vermiş olduğu korozyon ve eskimeler neticesinde oluşan yapı zayıflıklarının giderilmesi esnasında kullanılmaktadır. Bizlerde Pars Bina Güçlendirme olarak sizlere vermiş olduğumuz onarım ve güçlendirme sürecinde eski yapılarda çokça tercih etmiş olduğumuz bir metot olarak uygulamaktayız.

Çelik Destek Güçlendirme:

Normalde gerekli olan bina güçlendirme işlemi sürecinde testlerden elde edilen veriler doğrultusunda eğer binanızın kolon yapılarında yer alan metal ve demirler çok fazla hasar almamış, ancak çevresini saran beton katmanda zayıflıklar ve yapım sürecinde eksik malzeme kullanımından kaynaklı olarak çelik destek güçlendirmeleri gerekmektedir. Bizler Pars Bina Güçlendirme olarak kolonların çevrelerini çelik lamalar ile sararak kuvvetlendirmekte ve binayı olası depremlere karşı hazırlıklı hale getirmekteyiz. Bu süreçte daha zayıf ve güçsüz olan yapılarda ise hem betonarme hem de çelik lama desteğini bir uygulayarak maksimum güvenliğe erişiminizi sağlamaktayız.

Bina Güçlendirme Sürecinde Neden Biz Tercih Edilmelisiniz?

Öncelikle bina güçlendirme işlemi profesyonel ve tecrübeli bir kurum tarafından verilmelidir. Bizler Pars Bina Güçlendirme olarak vermiş olduğumuz hizmetlerimizi profesyonel kurum yapısı ve işleyişi ile sizlere ulaştırmaktayız. Hizmetlerimizde en son teknoloji cihazlardan ve ekipmanlardan yararlanarak bu süreci ilerletmekteyiz.

Bina güçlendirme nasıl olur sorusunu kısaca açıklayacak olursak:

  • Bütün işlemleri resmi prosedürü uygulayarak ilerler.
  • Beton, kolon karot örneklerini alarak işe başlar.
  • Eğer beton veya kolonların görünmesini engelleyen faktörler varsa bu engeller ortadan kaldırılır, gerekli görülürse yapının iskeleti ortaya çıkartılır.
  • Karot örneklerine göre güçlendirme projelendirilir, bu süreçte gerekli mercilerden izinler alınır, proje onaylatılır.
  • Uygulama aşamasına geçilir, her binana karbon fiber güçlendirmesi yapılamayacağı gibi beton güçlendirme de yapılmaz. Binanın ve kolonların durumuna, yapısına, zemin ve diğer pek çık faktöre göre ne tür güçlendirme yapılacağına karar verilir.
  • Gerekli görülmesi durumunda temel güçlendirilir.
  • Taşıyıcı kolonların güçlenidirilmesi ile işe başlanılarak gerek çalışanlarımızın, gerekse binan güvenliği sağlanır.
  • Gerekli görülürse yer yer perde beton kullanılabilir.
  • Projeye göre değişen süreç sonunda tarafımızdan yapılan kırma, dökme, işlemlerini tadilatı yapılarak yapı teslim edilir.

Süreci sizlere verirken kaliteliden ödün vermemekte, profesyonel çalışana kadromuz ile tecrübelerimizi birleştirerek sizlere yüksek standartlı ve müşteri memnuniyeti odaklı güçlendirme hizmetleri vermekteyiz. Süreçte verdiğimiz hizmeti müşteri memnuniyeti odaklı olarak sağlamamızdan kaynaklı olarak uygun fiyatlar ile de sizlere gerekli olan bina güçlendirme hizmetlerini aktarmaktayız. Eğer sizlerin de bu konuda profesyonel bir hizmete gereksiniminiz var ise bizlerle iletişime geçebilir, sağlıklı ve güvenlik düzeyi yüksek hizmetleri bizlerden talep edebilirsiniz. Pars Bina Güçlendirme olarak sizlere hizmetler vermekten büyük mutluluk duyarız.