Ülkemiz deprem bölgesinde yer aldığı için bine güçlendirme çalışması son derece önemlidir. Bina güçlendirme çalışmaları ile ilerleyen zamanlarda gerçekleşebilecek felaketlerin önüne geçebilirsiniz. Gerek doğal felaketler gerekse çevresel faktörler binaların yapısına zarar vermektedir, mevcut binalar bizim ülkemizde olduğu gibi en ufak sarsıntılarda dahi hasar doğuruyorsa kesinlikle güçlendirme çalışması yapılmalıdır.

Aksi halde binalarda büyük hasarlar hatta ve hatta yıkılmalar meydana gelecektir. Bina içerisinde yaşayan insanların ve çevrede bulunanların hayatı da riske girecektir. Ülkemizde ve dünya genelinde son yıllarda gerçekleşen faaliyetlere bakarak bina güçlendirme çalışmalarının ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz.

Bina güçlendirme çalışmasını da her firma başarılı şekilde gerçekleştiremez, bu çalışmada profesyonel firmalardan destek alınmalıdır. Firmamız rakiplerini geride bırakacak düzeyde çalışmalara imza atmaktadır. Sektörün en profesyonel ve başarılı firması olduğumuzu iddia ediyoruz. Firmamızdan hizmet talebinde bulunarak bina güçlendirme çalışması yaptırabilirsiniz.

Bina güçlendirme çalışması yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar mevcuttur. Bu noktalar genelde yöntemseldir. Uygulamayı gerçekleştirmek için yapılması gereken ilk yöntem yapının uygun olup olmamasına bakmaktır. İncelenen yapı bina güçlendirme çalışmasına uygun olduğu takdirde profesyonel kadromuz alanda yerini alır ve çalışmalar başlar.

Müşterilerimiz tarafından en çok merak edilen konu da bina güçlendirme hizmetlerimizin maliyetidir. Bina güçlendirme çalışmalarımızda fiyatlar değişiklik göstermektedir çünkü binaların hasar oranı oldukça farklıdır. Maliyeti etkileyen faktörler arasında bina üzerinde gerçekleştirilen ön çalışmalar ve uygulanması zorunlu olan işlemlerdir.

İşlemlerin ve uygulamaların teknik anlamında ki ilerleyişine göre de fiyatlarda farklar gözlenebilir. Firmamız genel anlamda uygun fiyatlar ile hizmet sunduğu için bu konuda rahat olabilirsiniz. Firmamızın gerçekleştireceği hizmetler sektörün en uygun fiyatları ile müşteri karşısına çıktığından rakiplerimizi geride bırakmayı başarıyoruz.

Çağımızın olmazsa olmazı haline gelen bina güçlendirme çalışmalarında fiyattan ziyade kaliteye önem vermeniz gerektiğini belirtiyoruz çünkü hayatınızı fiyat değil de kaliteli hizmet kurtaracaktır. Bina güçlendirme çalışmaları ile geleceğinize ve çevrenize karşı daha duyarlı olmanızı öneriyoruz. Atacağınız her adım felaketlerin önüne geçmenizi sağlayacaktır. Şimdi bina güçlendirme çalışmalarımızın fiyatları ile ilgili daha ayrıntılı bilgiler verelim.

Bina Güçlendirme Çalışmalarının Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Bina güçlendirme fiyatlarının belirlenmesi de ayrıntı gerektirmektedir. Bina güçlendirme fiyatları gerçekleştirilen ön incelemeler ile ortaya çıkmaktadır, bu aşama yavaş yavaş oluşumunu tamamlar. Atılması gereken ilk adım bina güçlendirme firmamız ile iletişime geçmektir.

Firmamızın internet sitesinde yer alan telefon numarasını kullanarak ya da firmamıza gelerek ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Firmamız başarıları ve kaliteli hizmeti ile sizin için en uygun adrestir. Firmamızın gerçekleştireceği ön incelemelere dâhil olarak geoteknik mühendisinin raporu ile birlikte ne tür bir revize sisteminin kullanılacağı belirlenir.

Bina güçlendirme maliyetleri de bu aşamaların sonunda netlik kazanacaktır. Biliyor olmalısınız ki depremlerde ki genel sorunlar bina yapısında ki eksiklikler, malzeme, işçilik şeklindedir. Tabi tüm bunları kapsayan ve firmamız için de öneminin son derece büyük olduğuna inandığımız unsur kaliteli malzeme kullanımıdır. Kaliteli beton kullanımı ile güçlendirme çalışmalarımızda üst düzey başarı elde ediyoruz.

Binanın incelemesi esnasında beton kalitesine ve çelik kalitesine de özenle bakılacaktır. Ucuz betonlar kullanıldığı için depremlerde pek çok ocağa ateş düşmüştür.

Betonların dökülmesi ve demirlerin paslanması büyük sorunları da beraberinde getirerek en ufak sarsıntıda zarar vermektedir. Gittikçe hassaslaşan yapının zarar boyutu tahmin edemeyeceğiniz kadar büyüktür. Firmamız tarafından oluşturulan profesyonel ekibimiz incelemeler ve fiyatlar ile ilgili ayrıntılı bilgileri sizlere sunacaktır.

Bina Güçlendirme Çalışmalarında Her Bütçeye Uyan Fiyatlar

Bina güçlendirme çalışmalarımızda kolonlar ve yük taşıyan bölmeler son derece önemlidir. Bu kısımlarda oluşan hasarlar yapıya büyük tehditler oluşturmaktadır. Sadece bunlar değil binanın kat sayısı da deprem anında büyük risk taşır. Kat sayısı belirlenenden yani izin verilenden daha fazla şekilde inşa edilirse deprem anında felaketlere yol açabilir. Kat sayısı üç ya da daha altı olan yerleşmelerde mantolama sistemi görülmektedir.

Üç katlı veya daha fazla kata sahip olan binalarda da perdeleme sistemi ön plana çıkar. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonucunda güçlendirme işlemleri ile binaları sıfır yapım haline getiriyoruz. Kaliteli bir betonarme çalışması ile sıfır bina ayarını yakalamak mümkündür.

Binaların zemin sorunu da olabilir. Bu sorunlar iyi incelenmeli ve işlemler inceleme sonucunda gerçekleşmelidir. Betonarme çalışması, karbon elyaf ve çelik güçlendirme işlemleri yapılarak yapı son derece dayanıklı bir hale getirilir.

Bahsettiğimiz bu yöntemler fiyat olarak da farklılık göstermektedir. Yöntemlerin kendine has fiyatları oluşur. Bina güçlendirme çalışmalarında farkındalık gösteren fiyatların temelinde bu unsurlar yer almaktadır. Beton güçlendirme çalışması uygun fiyatlı olduğundan oldukça fazla tercih edilmektedir.

Çelik güçlendirme çalışması da beton uygulaması gibi uygun fiyatlar ile müşterilerimizi beklemektedir. Ülkemizde yeni yeni tanınan ve kullanımına başlanan karbon elyaf çalışması neticesinde alınan son derece olumlu sonuçlar dikkatleri çekmektedir.

Olumlu sonuç doğuran bu çalışmaya da talep gelmektedir. Kolonlara yapılan karbon elyaf çalışması binanın güçlendirilmesinde aktif rol oynamakta ve diğerlerine nazaran daha da dayanıklı yapılar oluşturmaktadır. Uygulanacak yöntemler neticesinde değişen fiyatları daha net şekilde öğrenmek için firmamız ile iletişime geçerek inceleme talebinde bulunabilirsiniz. Firmamız ile görüşmeden ve inceleme çalışması yaptırmadan fiyat sunmamız mümkün olmayacaktır. Bina güçlendirme çalışmalarımız için sizleri firmamıza bekliyoruz.