Bizler Pars Bina Güçlendirme olarak sizlere 35 yıllık bir tecrübenin sağlamış olduğu avantajlar ile hizmetler vermekteyiz.

Kolun güçlendirme veya danışmanlık fiyatları hakkında bilgi alınız 0216 375 34 34

Günümüze kadar inşaat sektöründe vermiş olduğumuz 500’ün üzerindeki farklı hizmet ile bugünümüze kadar başarılı bir şekilde gelmiş, yaptığımız işlerde sorumluluklarımızı maksimum seviyede yerine getirmekte, disiplinli ve özverili bir çalışma süreci ile sizlere profesyonel olarak hizmetler sunmaktayız.

Kolan güçlendirme işlemlerinin binalar için büyük bir öneme sahip olduğunu bilmekte ve yapıların ana direnç noktaları, gövdeleri olan bu kolonların gerekli olan onarım ve güçlendirme işlemlerini yapmaktayız.

Kolonlar binanın temel yapı taşları olmaları nedeni ile dikkat edilmesi gerek en önemli parçalarıdır. Özellikle ülkemizin bulunmuş olduğu coğrafi konum ve yeraltı kayaç yapısının fay hatları içermesi, deprem bölgesi olması gibi birçok farklı nedenden dolayı risk içeren bir özelliğe sahiptir.

Beton Numunesi

İşte bu nedenden ötürü, yapılan kolonların deprem dayanıklılık yönetmeliğine uygun olması, içerisinde yaşayacak olan insanların can güvenliği açısından büyük bir öneme sahiptir.

Bizlerde Pars Bina Güçlendirme olarak bu durumun farkında olmakta, sizlerin binalarının kolon sağlamlık durumunu gerekli olan testler sonucunda değerlendirerek, risk yüzdesini belirlemekteyiz.

Bu risk yüzdesi doğrultusunda sizlere bina güçlendirme, kolon güçlendirme ve sağlamlaştırma gibi gerekli olan hizmetlerin uygulamasını yapmaktayız.

” Bir villanın kayan zemininde yaptığımız güçlendirme çalışmalarından bir kare”

Tüm bu işlemlerimizin uygulanması esnasında çok hassas bir planlama yapmakta, her binanın kolon yapısında zayıflık durumuna uygun bir işleyiş ile sizlere bu hizmetleri vermekteyiz.

Sizlerin sevdiğiniz insanların ve kendi can güvenliğinizin sağlanması adına gerekli olan profesyonel çözüm sürecinin sağlanmasında bizler Pars Bina Güçlendirme olarak sizlere gerekli olan destekleri sağlamaktayız.

Ekip olarak kurumsal yapımızda sorumluluk sahibi, mesleğini tutku ile yapan, verdiğimiz hizmetin arkasında duran, sağlam bir kadro ile sizlere hizmet vermekte, verdiğimiz bu kaliteli hizmetler sonucunda da siz değerli müşterilimize tarafından tercih edilen bir kurum yapısı haline gelmiş bulunmaktayız.

” Sağlam olmayan zeminin güçlendirme işleminde kazık kolon çalışmamız”.

Kazık Kolon Güçlendirme

Eğer sizlerin de binalarınız eski, yıpranmış, depreme karşı dayanıksız bir yapıya sahip kolonları bulunduğunu düşünüyor iseniz, Pars Bina Güçlendirme müşteri iletişim adreslerimizden bizler ile iletişime geçerek, gerekli olan hizmet taleplerinizi bizlere iletebilirsiniz.

Bizler kurum olarak gerekli olan incelemeleri sağlamakta ve süreç sonrası sizlere bu konuda gerekli olan profesyonel hizmeti en uygun fiyatlar ile ulaştırmaktayız. Gönül rahatlığı ile bizlerden bu konuda hizmet alabilirsiniz.

Kolon Güçlendirme Nedir?

Öncelikle kolonun ne olduğundan bahsedecek olur isek, kolon oturmuş olduğumuz yapı ve binaların en önemli yapı taşları olmakta ve ana gövdelerinin dayanakları olarak görev üstlenmektedirler.

” Kolon, Perde, Temel zemini hazırlama çalışmamızdan bir kare”

Temel Güçlendirme

Binanın veya yapının temelinin sağlam olması, olası doğal afetlere karşı dirençli bulunması, zemin yapısı ve inşa edilmesi esnasında kullanılan malzemelerin doğru ölçüde uygulanması kolonlar için büyük bir öneme sahiptir.

Eğer oturmuş olduğumuz binaların ya da bulunduğunuz diğer yapıların bu özellikleri taşımaması durumunda, kolon güçlendirme işlemi yapılması zaruri bir durum haline gelmektedir.

Bu güvenlik önlemleri alınarak gerekli sağlamlığa ve dayanıklılığa ulaşılmış olmaktadır. Bizler Pars Bina Güçlendirme Kurumu olarak sizlere bu kolonların gerekli onarım işlemlerini sağlamaktayız.

” Bina temeli ve etrafı kazık kolonlarla ve çelik hasırla beton püskürtme yapılarak güçlendirme işlerimizden bir kare.

Bina Temeli Güçlenidrme

Kolon yapılarına uygulamış olduğumuz bu yöntemler sayesinde sizlerin daha güvenilir bir binada oturma ya da çalışmanıza olanak tanımaktayız.

Profesyonel bir süreç ile vermiş olduğumuz bu güçlendirme hizmetlerimizde binanızın yapısal gerekliliklerine uygun olarak farklı metotlar ile bu güçlendirme uygulamalarını yapmaktayız.

” Aynı projede çelik güçlendirme yaparak işi daha sağlama alma işlemimizden bir kare..”Çelik Kazık Güçlendirme

Her metoda uygun olan malzeme ve ekipman ile gerekli olan onarımı yapmaktayız. Sizlerde bu konuda profesyonel yardım almak isterseniz, gönül rahatlığı ile bizleri tercih edebilirsiniz.

Kolon Güçlendirme Nasıl Yapılır?

Öncelikle her işlem öncesinde yapılan bir süreç olarak spesifik ve etkili bir güçlendirme hizmeti verilmesi adına bizler Pars Bina Güçlendirme olarak sizlerin bizlere iletmiş olduğu kolon ve bina güçlendirme hizmetleri talepleriniz doğrultusunda yapılarınıza gerekli ön inceleme eksper işlemlerini uygulamaktayız.

” Farkımız demire uyguladığımız işçiliğimizdir”

Kolon Güçlendirme

Kolon Güçlendirme

Sizlerin binalarının kolonlarından gerekli demir inceleme örnekleri, beton yapı inceleme örnekleri ve diğer gerekli bileşenlerin inceleme örneklerini aldıktan sonra binanızın kolonlarının güçlülük ve sağlamlık değerlerini elde etmekteyiz.

Sonraki süreçte ise bu değerlerin yönetmelikte yer alan sınırlar içerisinde olup olmadığını kontrol etmekte, bir sonraki aşamada neler uygulayacağımıza karar vermekteyiz. Bu hizmetlerimizi sizlere sağlarken profesyonel ekipman, kaliteli ürünler ve alanında uzman bir çalışan kadrosu ile gerekli hizmetleri sunmaktayız.

” Binanın temelinin demir güçlendirme işlemi”.

Demir Güçlendirme

Değerlendirme işlemi sonrasında uygulama sürecine geçmek için programımızı belirlemekte ve bu doğrultuda gerekli olan hizmetleri sizlere vermekteyiz. Kolon yapılarının güçlendirilmesi için doğru ve en etkili metodu seçmekte, sonrasında da bu işlemi sırası ile gerçekleştirmekteyiz.

Bu metotlar içerisinden mantolama, kanat germe, epoksi maddesi ile içyapısını güçlendirme, gömlek geçirme ve betonlar arası kaynaştırma işlemleri yaparak güçlü bir bina kolonu elde etmekteyiz.

” Binanın perde güçlendirmesinde yaptığımız demir işçiliğinden bir kare”

Perde Güçlendirme

Bu süreci ilerletirken kaliteli ve sağlam bir işçilik verilmesi adına, doğru ürün ve malzemeleri kullanmakta yönetmeliğe uygun şekilde güçlendirmekteyiz. Bu sayede hem binalarınız daha güvenli bir hale gelmekte, hem de daha uzun ömürlü bir kullanım sürecini sizlere sağlamaktadır.

Kolon Güçlendirme Yöntemleri

Ülkemiz yönetmelik şartları ve kullanılan ürün hammadde içeriği doğrultusunda binalarımızın temel yapılarında ve kolonlarında beton, karbon fiber ve çelik destekli ürünler kullanmaktayız.

Bu yapılarda meydana gelen zayıflıklar, hasarlar ve buna benzer durumlar için gerekli olan onarım işlemlerini çok hassas ve dikkatli bir şekilde ilerletmekteyiz.

” Bir iş merkezi için yaptığımız yuvarlak kolonlarda yaptığımız demir işçiliği”.

Kolon Güçlendirme

Bu üç ana hammadde kullanımı ile imal etmiş olduğumuz yapılarınızın türüne göre spesifik bir mantolama tekniğini kullanmaktayız. Kolanlarımızı güçlendirirken, eksenel yük, moment ve kesme kuvveti yönünden değerlendirmekte, buralarda sağlamış olduğumuz hassas işlemler ile taşma kapasitelerini yükseltmekteyiz. Bu işlemleri uygularken;

Mantolama: Yapım hatalarında kaynaklı, eksik ve yetersi malzeme kullanımı, depremler sonucu yapıların zorlanması gibi durumlarda meydana gelen hasarların giderilmesinde kullanmaktayız. Kalıcı olarak deforme olmamış olan alanların onarımında bu tekniğe başvurmaktayız.

” Perde güçlendirme işlerimizden farklı bir kare”.

Perde Güçlendirme 1.jpg

Bu mantolama tekniğini de kolonun yapısal zayıflık türüne göre farklı şekillerde sizlere kolon güçlendirme işlemlerini ulaştırmaktayız. Bunu Çelik Mantolama, betonarme mantolama ve Epoksi enjeksiyonu ile mantolama şeklinde uygulamaktayız.

Çelik mantolama işleminde kolona dışarında bir ek güç sağlamakta, daha dayanıklı bir yapıyı elde etmesine olanak tanımaktayız. Betonarme mantolama işlemimizde var olan kolon dış kabukları sökülmekte, gerekli olan demir desteğinin sarılması ardından dış yüzeyine güvenilir kalınlıkta bir beton mantolaması yapmaktayız.

” Perde güçlendirme işleminde kullandığımız eşsiz işçilik”.

Perde Güçlendirme 2

Bu sayede yeteri kadar etkili ve dayanıklı bir bina yapısını sizlere sağlayarak güvenilir bir yaşam alanına sizleri kavuşturmaktayız.

Kolon Güçlendirme Fiyatları

Binaların ana temelleri olan kolonlarının güçlendirilmesi deprem bölgesi olarak ülkemizde büyük bir öneme sahiptir. Son yıllarda yaşanan sık doğal afetler sonucu hasar gören ve risk taşıyan binalarda buna en iyi örneklerdir. İşte bu binaların daha dayanıklı ve güvenilir bir yapıya sahip olması adına farklı metot ve uygulamalar ile size bu güçlendirme işlemlerini uygulamaktayız.

Fiyatlarını ise verilen hizmetin boyutu, metodu, uygulama süreci, kullanılan malzeme oranı ve kalitesi gibi birçok etken etkilemektedir. Bu yüzden direk net bir fiyat alımı söz konusu değildir. Böyle bir uygulamayı sizlere sunan kurumlardan bu konuda hizmet almamanız sizlerin güvenliği açısından büyük bir ehemmiyete sahiptir.

Bizler Pars Bina Güçlendirme olarak sizlere sağlamış olduğumuz ön inceleme de değerlendirme süresi sonrasında gerekli olan fiyatlamaları sunmaktayız.

” Bina Temel Uygulamamız”.

Temel Güçlendirme

Değerlendirme sonucuna göre uygulanacak metot ve süreçte gerekli olan işlemleri adım adım sizlere sağlamakta, kullanılan beton kalitesinden, demir j-kalınlığına, beton miktarından daha birçok farklı etmene göre gerekli olan değerlendirmeyi yaparak sizlere yüksek kaliteli ancak düşük maliyetli bir kolon güçlendirme hizmetini vermekteyiz.

Her bütçeye uygun fiyatlama politikası ve kalitesi ile sizlere vermiş olduğumuz bu hizmetler doğrultusunda gerekli olan güçlendirme hizmetini en uygun şekilde bizlerden temin edebilirsiniz. Pars Bina Güçlendirme olarak sizlere vermiş olduğumuz müşteri memnuniyeti odaklı ve uygun fiyatlı hizmetlerimizden sizlerde gönül rahatlığı ile faydalanabilirsiniz.

Kolon Güçlendirme Firması Pars

Deprem riski içeren bir zemine sahip olan ülkede yaşamamızdan dolayı yapılarınızın güçlü ve sağlam bir kolon yapısına sahip olması büyük bir öneme sahiptir. Özellikle eski ve eksik malzeme kullanımı yapılarak imal edilen yapılarda buraların güçlendirilme işlemi yapılarak daha güvenilir ve sağlam bir hale getirilmesi önemlidir.

Zemin Güçlendirme

Bu hizmetlerin verilmesi adında da birçok firma tarafından hizmet sunulmaktadır. Pars Bina Güçlendirme olarak bizlerde bu konuda sizlere profesyonel çalışan kadromuz, kaliteli ekipmanlarımız ve uygun fiyatlı hizmet politikamız sayesinde sizlere kaliteli bir hizmet sürecini ulaştırmaktayız. Tüm bu işlemlerimizi gerçekleştirirken büyük bir hassasiyet içerisinde bunu yapmaktayız.

Pars Bina Güçlendirme olarak sizlere sunmuş olduğumuz bu kaliteli ve profesyonel hizmetlerden gerekli olan desteği almak için bizlerle iletişim adreslerimizden gerekli irtibatı kurabilir ve sizlerde müşteri memnuniyete odaklı, uygun fiyatlı ve güvenilir bir şekilde uyguladığımız hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Bizler ülkemiz de yer alan yapıların kolon güçlendirme işlemlerini 35 yıllık bir süreç boyunca sizlere sağlamış bulunmaktayız.  Her aşamasında kaliteden ve sağlamlıktan ödün vermeden uygulamış olduğumuz bu hizmeti sizlerde vermekteyiz. Eğer sizlerde Pars Bina Güçlendirme olarak kurumumuzdan hizmet almak isterseniz, gönül rahatlığı ile bizleri tercih edebilirsiniz.

Kolon Güçlendirme’de Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle şu bilinmelidir ki vermiş olduğumuz kolun güçlendirme işlemlerinde sürecin her binanın yapısal özellik ve diğer etmenlerine bağlı olarak değişiklik gösterdiği dikkat edilmesi gereken hususların başında gelmektedir.

Bu yüzden kolonların güçlendirilmesi yapılacak ise öncelikle profesyonel test araçları ile bu yapıların uzman ekiplerin kontrolü altında değerlendirilmesi yapılmalıdır. BU süreçte demir güçlülük yapısı, kolonun beton direnç katsayısı, beton sağlamlık yüzdesi gibi noktalar yönünden iyice değerlendirilmesi gereklidir.

Değerlendirme sonuçlarının bina depren dayanıklılık yönetmelik şartlarına uygun değerlerde olup olmadığı kontrol edilmeli, eğer düşü bir seviyeye sahip ise gerekli güçlendirme işlemleri uygulanmalıdır.

Güçlendirme işlemi yapılırken eski ve zayıf beton parçacıklarının temizlenip, yeni mantonun sağlam zemin üzerine inşa edilmesi konusunda da dikkatli davranılmalıdır. Ayrıca uygulanan beton döküm işlemi iyi vibre edilerek beton yapısındaki boşluk minimal seviyeye çekilmelidir.

İşte tüm bu hususlara dikkat ederek gerekli güçlendirme işlemlerimizi yapmakta, her adımında profesyonel çalışan kadromuz ile doğru bir çalışma sergilemekteyiz.

Ayrıca bu güçlendirme işlemi esnasında zemin yapısı, fay hattının kırılma yönü gibi birçok detay noktaya da vurgu yaparak bu işlemin eksiksiz ve sağlam bir şekilde sonuçlanmasını gerçekleştirmekteyiz.

Sıfır binanın kolon yapısına eşdeğer niteliklere sahip olarak gerçekleştirmiş olduğumuz bu hizmetten sizlerde faydalanabilirsiniz. Pars Bina Güçlendirme olarak siz değerli müşterilerimize profesyonel ve kurumsal bir hizmeti ulaştırmaktayız. Hem uygun fiyatlı, hem kaliteli, hem de güvenilir bir hizmet almak isterseniz bizleri tercih edebilirsiniz.